Sezon urlopowy wciąż trawa. Wielu z nas dopiero planuje swój wypoczynek. Dla osób mających wadę wzroku, jest to dodatkowy problem. Jak korzystać z soczewek w mniej komfortowych warunkach?

 

oczewki z pewnością pozwalają na większą swobodę podczas wakacji lub aktywnego wypoczynku. Chcąc zwiedzać świat i poznawać nowe kraje, soczewki wydają się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Podczas podróży sprawdzają się one idealnie. Zapewniają wysoki komfort, swobodę. Przy słonecznej pogodzie można chronić oczy przed promieniowaniem UV używając okularów przeciwsłonecznych. Jeśli natomiast zacznie padać deszcz nie musimy martwić się o parowanie okularów.

 

 

Jak się przygotować do podróży samolotem?

 

Przed wylotem należy zdezynfekować i oczyścić soczewki odpowiednim płynem. W czasie lotu dobrze jest pić dużo wody (pomaga to w nawodnieniu oczu), ponieważ wilgotność na pokładzie jest niska i może powodować podrażnienia oczu. Najlepiej mieć przy sobie krople nawilżające, pojemnik do przechowywanie soczewek i wielofunkcyjny płyn. Gdy oczy się wysuszają wystarczy użyć kropli nawilżających, które zniwelują uczucie dyskomfortu. Jednak jeśli nadal to nie pomoże można schować soczewki do pojemnika, który jest wypełniony wielofunkcyjnym płynem.

Warto mieć przy sobie także dodatkową parę soczewek kontaktowych w razie zgubienia, zniszczenie czy dyskomfortu.

Podróżując samolotem jest ograniczona ilość płynów transportowanych w bagażu podręcznym – zazwyczaj można wnieść płyny o maksymalnej pojemności do 100 ml.

Po przylocie warto jest zmienić soczewki na nowe, pozwoli to na większy komfort, samopoczucie i lepszą jakość widzenia.