Najdroższe soczewki świata kosztują aż 15 tysięcy dolarów! Dlaczego są takie drogie i czy są tyle warte? Przeczytajcie artykuł, w którym więcej się dowiecie na temat tego „skarbu”.

 

 

 

 

Projektantem soczewek jest okulista indyjski - Chandrashekhar Chawan. Swój pomysł oparł na projekcie Sanjaya Shaha. Te najcenniejsze szkła kontaktowe opracowała hinduska firma Shekhar Eye Research. Wstępna wersja tych nowoczesnych soczewek kontaktowych miała być pokryta złotem. Ostatecznie plany się zmieniły. Co z tego wynikło? Czytajcie dalej...
 
Chandrashekhar Chawan stworzył dla najbardziej wymagających klientów pierwsze soczewki kontaktowe pokryte złotem i brylantami, mając nadzieję, że spełni ich największe oczekiwania. Każda z soczewek pokryta jest osiemnastoma diamentami, które są osadzone na złotej „płytce”. Dla najbardziej wymagających klientów - rozkład diamentów można sobie samemu dopasować do własnych potrzeb! Można wybrać 4 wzory: diamenty z żółtym złotem, diamenty z białym złotem lub tylko złoto białe, albo złoto żółte. Takim złotym spojrzeniem można śmiało hipnotyzować i zauroczyć niejedną osobę.
 
Według przedstawicieli firmy Shekhar Eye Research złota płytka szkła kontaktowego występuje w odległości 6-9 mm od rogówki oka. Odległość ta wypełniona jest specjalną powłoką wodną, która ma zabezpieczać oko przed podrażnieniami. Każda z soczewek waży 5g i kosztuje od 11,200 do 15,700 dolarów (w zależności od wersji)! Soczewki te nie tylko mają intrygować, ale również korygować wzrok. Ale to nie jedyna ich zalety – najdroższe soczewki kontaktowe są bardzo dobrze nawodnione.
 
Ciekawostka – pieniądze uzbierane ze sprzedaży najdroższych soczewek świata mają być przeznaczone na sfinansowanie leczenia osób chorych na zespół Stevensa – Johnsona (choroba skóry, która w konsekwencji może nawet prowadzić do całkowitej utraty wzroku).