Motocykliści a soczewki
data publikacji: 04.07.2013 r.
Motocykliści wystawiają swoje oczy na wiele niebezpieczeństw. Są nimi m.in. pyły, zanieczyszczenia, drobiny piasku oraz inne szkodliwe czynniki zewnętrzne, które mogą przerodzić się w różnorodne komplikacje czy powikłania, a nawet zapalenia i rozwoje infekcji. Jeszcze większym zagrożeniem dla oczu są wady wzroku, które mogą się pogłębiać. Jak je korygować kiedy pasją są motocykle?
Alergia a soczewki kontaktowe
data publikacji: 19.02.2013 r.
W dzisiejszych czasach alergia jest jedną z najczęściej spotykanych przypadłości człowieka. Objawami alergii jest kichanie, swędzenia skóry, wysypka i wiele innych skutków. Często występują też różne problemy ze wzrokiem, do których należą: łzawienie, swędzenie oraz przekrwienie gałek ocznych. Najczęściej spotykaną przypadłością alergików jest jednak alergiczne zapalenie spojówek.
Soczewki a antykoncepcja
data publikacji: 04.02.2013 r.
Czy tabletki antykoncepcyjne mają wpływ na wzrok kobiet noszących soczewki kontaktowe? Jest to pytanie, na które wiele osób nie zna odpowiedzi. Czasami na ulotkach tabletek hormonalnych można spotkać się z hasłem - "nietolerancja szkieł kontaktowych".
Najdroższe soczewki świata
data publikacji: 22.01.2013 r.
Najdroższe soczewki świata kosztują aż 15 tysięcy dolarów! Dlaczego są takie drogie i czy są tyle warte? Przeczytajcie artykuł, w którym więcej się dowiecie na temat tego „skarbu”.
Soczewki w czasie zimy
data publikacji: 18.12.2012 r.
Zima jest to czas, do którego trzeba się szczególnie przygotować. W tym okresie należy zadbać nie tylko o skórę, ale również trzeba zabezpieczyć oczy przed niebezpiecznym wpływem światła słonecznego oraz innymi niekorzystnymi czynnikami mających szkodliwe działanie dla naszego wzroku. Czy w tej porze roku lepsze są soczewki kontaktowe czy okulary korekcyjne? Dylemat ten dręczy niejedną osobę. Ponieżej można poznać korzyści wynikające z używania szkieł kontaktowych w trakcie mroźnych dni.
Soczewki a sauna
data publikacji: 17.12.2012 r.
Jak wiadomo w saunie występują specyficzne warunki – przede wszystkim jeśli chodzi o temperaturę i wilgotność. Czy w takim razie można używać soczewek kontaktowych w saunie? Czy temperatura ma negatywny wpływ na szkła kontaktowe? Przeczytajcie co sądzą o tym specjaliści.
Czy można pożyczać soczewki kontaktowe?
data publikacji: 16.12.2012 r.
„Dobry zwyczaj nie pożyczaj” - to powiedzenie jest idealną odpowiedzią do tematu dzisiejszego artykułu. Dlaczego? Ponieważ z pożyczaniem soczewek kontaktowych wiąże się wiele negatywnych konsekwencji. Jakich? Odpowiedź można znaleźć w dalszej części artykułu...
Soczewki czy okulary?
data publikacji: 27.11.2012 r.
Ten dylemat dręczy wiele osób – okulary czy soczewki? Coraz częściej zastanawiamy się co wybrać? Która inwestycja będzie dla nas lepsza? Zarówno okulary jak i soczewki mają wady i zalety. Poznając je być może rozwiążemy problem wyboru pomiędzy okularami a soczewkami. Oto kilka zestawionych informacji na ten temat:
Najczęstsze wady wzroku u dzieci
data publikacji: 02.09.2012 r.
Diagnozowanie wad wzroku u małych dzieci jest zdecydowanie bardziej skomplikowane niż u dorosłych. Kłopotem jest komunikacja z naszymi pociechami, które nie zawsze informują nas o swoich problemach. Poniżej przedstawiamy wady, które najczęściej spotykane są u dzieci:
Podróżowanie w soczewkach
data publikacji: 21.08.2012 r.
Sezon urlopowy wciąż trawa. Wielu z nas dopiero planuje swój wypoczynek. Dla osób mających wadę wzroku, jest to dodatkowy problem. Jak korzystać z soczewek w mniej komfortowych warunkach?
Plusy i minusy soczewek
data publikacji: 06.08.2012 r.
Co lepsze – soczewki, czy okulary? Z pewnością znajdziemy wielu zwolenników jednych i drugich. Poniżej przedstawiamy zalety i wady noszenia soczewek.
Najczęściej zadawane pytania
data publikacji: 14.06.2012 r.
Poniżej zebraliśmy najczęściej powtarzające się pytania wśród początkujących użytkowników soczewek.