Na rynku pojawiają się coraz to nowsze soczewki, urozmaicane są w coraz to nowsze, nietuzinkowe detale. Można wybierać w przeróżnych kolorach, kształtach itp. Istnieje także wiele rodzajów soczewek, dzięki którym mamy możliwość dopasowania ich do danej wady. Szkła kontaktowe wykonywane są z coraz wygodniejszych materiałów dla naszych oczu, aby korzystanie z soczewek było dla nas jak najbardziej komfortowe. Technologia idzie do przodu. Czym nas jeszcze zaskoczy?

 

 

 

Powstały już soczewki kontaktowe, które dzięki naszpikowanej elektronice mogą zmieniać swoją krzywiznę, co pozwala na zbliżanie i oddalanie obrazu. Ale to nie wszystko... Technologia nadal sie rozwija!

Ian Pearson, brytyjski futurolog rozważa możliwość iż za dziesięć lat soczewki będą wyświetlały obrazy! A więc szkła kontaktowe zastąpią między innymi telewizory, możliwe będzie również sprawdzanie poczty e-mail, stron internetowych itp. Soczewkami sterowałoby się za pomocą sygnałów dźwiękowych, między innymi w ten sposób byłaby możliwość przełączania kanałów. Natomiast ciepło naszego ciała zapewniałoby zasilenie elektronice, która znajdowałaby się w telewizyjnej soczewce.

 

Widziany obraz będzie wyglądać jak na wyświetlaczach typu HUD. Kreatorzy tego pomysłu uważają, że używanie takich soczewek i oglądanie w nich wydarzeń będą się wydawały bardziej realne. Miłośnicy gier będą mogli się "zanurzyć" w wykreowanym świecie fantasy.

 

Naukowcy twierdzą, że ten wynalazek będzie w pełni bezpieczny, jednak nie będzie korygował wady wzroku.