Nieodpowiednia pielęgnacja soczewek
data publikacji: 21.08.2013 r.
Do głównych czynników infekcji oczu podczas używania szkieł kontaktowych jest nieodpowiednia pielęgnacja oraz wymiana soczewek, a także spanie w nich. Jakie są tego skutki? I jak można temu zapobiec?
Rozwój technologii w soczewkach kontaktowych
data publikacji: 31.03.2013 r.
Na rynku pojawiają się coraz to nowsze soczewki, urozmaicane są w coraz to nowsze, nietuzinkowe detale. Można wybierać w przeróżnych kolorach, kształtach itp. Istnieje także wiele rodzajów soczewek, dzięki którym mamy możliwość dopasowania ich do danej wady. Szkła kontaktowe wykonywane są z coraz wygodniejszych materiałów dla naszych oczu, aby korzystanie z soczewek było dla nas jak najbardziej komfortowe. Technologia idzie do przodu. Czym nas jeszcze zaskoczy?
Przechowywanie soczewek kontaktowych
data publikacji: 24.09.2012 r.
To, jak przechowujemy soczewki kontaktowe ma ogromny wpływ na ich wytrzymałość, a nasz komfort i zdrowie. Są nawet soczewki, tórych odpowiednia pielęgnacja pozwala na przedłużenie okresu noszenia (przykład: FitView 2Weeks). Jak więc dbać o soczewki?
Skutki zaniedbania soczewek
data publikacji: 11.09.2012 r.
Długotrwałe noszenie soczewek (niezgodne z ich użytkowaniem), nieodpowiednia pielęgnacja, złe przechowywanie szkieł kontaktowych czy niezmienienie płynu pielęgnacyjnego jest bardzo poważnym zagrożeniem dla naszych oczu. Wiąże się z wieloma negatywnym skutkami, które mogą uszkodzić wzrok. Konsekwencje niekoniecznie są widoczne od razu, często pojawiają się wraz z wiekiem.
Pielęgnacja soczewek kontaktowych
data publikacji: 14.06.2012 r.
Pielęgnacja soczewek kontaktowych jest niezwykle istotna ponieważ po pierwsze wydłuża długość życia soczewki. W niektórych przypadkach właściwie pielęgnowane soczewki kontaktowe, można nosić nieco dłużej. Informacja ta zazwyczaj umieszczana jest przez producenta przy opisie soczewki. Soczewką, która można nosić aż dwa razy dłużej zachowując staranną pielęgnację jest np. soczewka FitView 2-weeks. Ale staranna pielęgnacja jest tak ważna przede wszystkim dlatego, że zapobiega rozwijaniu się bakterii, mogących prowadzić do powstawania infekcji i stanów zapalnych oczu.