Kolorowe soczewki cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród młodych ludzi. Mogą korygować wadę wzroku, jak również mogą być przeznaczone dla osób, które nie mają problemów ze wzrokiem, ale chcą poeksperymentować ze swoim wyglądem. Dzięki tym soczewkom można podkreślić swój kolor oczu, sprawić by stał się bardziej wyrazisty, nadać mu głębszy odcień lub całkowicie zmienić jego kolor.

 

 

 

 

 

 

O kosmetyczne soczewki kontaktowe należy dbać tak samo jak o zwykłe, tradycyjne soczewki korygujące wadę. Należy pamiętać o codziennej dezynfekcji i czyszczeniu ich. Aby odpowiednio o nie zadbać trzeba zaopatrzyć się w płyn do soczewek. Dokładna pielęgnacja zapewni nam komfort noszenia, ostrość i przejrzystość widzenia. Odpowiednia dezynfekcja zmniejsza ryzyko rozwinięcia drobnoustrojów i powstaniu jakiejś infekcji.

 

Osoby z zespołem „suchego oka”, alergicy, dzieci powinni skonsultować się ze specjalistą w sprawie noszenia tego typu soczewek.

 

Kosmetyczne soczewki kontaktowe nie tylko zmieniają kolor, ale także kształt. Można znaleźć nietypowe ozdoby dla oka. Producenci ze względu na bardzo duże zainteresowanie soczewkami kolorowymi zwiększają swoje oferty, tworząc coraz nowsze ich rodzaje (o ciekawszych kolorach i kształtach). Najczęściej wybieranymi tego rodzaju soczewki ze względu na czas noszenia są miesięczne lub jednodniowe.

 

Osoby mające wadę wzroku i korzystające z kolorowych soczewek kontaktowych zalecamy wizytę u specjalisty, który pomoże wybrać soczewki, które zarówno będą korygować wzrok jak i upiększać wygląd.