Regularne wizyty u okulisty mają ogromne znaczenie dla naszych oczu. W jakim celu są one prowadzone i dlaczego są one aż tak ważne? Jak taka wizyta wygląda? O tym dowiecie się w dalszej części tego artykułu.
Kontrolne wizyty u okulisty powinny odbywać się co najmniej raz na pół roku. Czasami zdarza się tak, że specjalista zaleca, aby wizyty odbywały się częściej, np. co trzy miesiące. Należy się do tego dostosować i nie zapominać o tych wizytach, ponieważ mają one istatny wpływ na nasz wzrok.
 
Kontrolna wizyta u specjalisty rozpoczyna się wywiadem, w trakcie którego okulista dowiaduje się kiedy była ostatnia wizyta i czy od tego czasu nastąpiły jakiekolwiek zmiany. Ważne są również informacje nt. czasu noszenia soczewek. Po wywiadzie przeprowadzone jest badanie na ostrość wzroku oraz badanie na dopasowanie szkieł kontaktowych. Następnie wykonywane jest badanie bez użycia soczewek. Zdarza się tak, że okulista musi wykonać jeszcze dodatkowe badania.
 
Takie wizyty są bardzo ważne dla naszego zdrowia. Dlaczego? Pozwalają na wykrycie powstających infekcji, które mogą być bardzo niebezpieczne, a we wczesnym stadium nie mają widocznych objawów. Poza tym lekarz może doradzić nam w jaki sposób powinzneniśmy dbać o wzrok, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Okulista pomoże nam również rozstrzygnąć nasze wątpliwości co do używania i pielęgnacji szkieł kontaktowych. Podczas wizyty specjalista może także zalecić zmianę soczewek na inne, które lepiej będą korygowały wadę oraz lepsze będą do prowadzonego przez nas trybu życia. To wszystko ma znaczący wpływ na nasz wzrok, ponieważ na przekład nieodpowiednie soczewki mogą wadę tylko pogłębiać a nie korygować.