Wizyty kontrolne
data publikacji: 26.08.2013 r.
Regularne wizyty u okulisty mają ogromne znaczenie dla naszych oczu. W jakim celu są one prowadzone i dlaczego są one aż tak ważne? Jak taka wizyta wygląda? O tym dowiecie się w dalszej części tego artykułu.
Tlen w soczewkach a wzrok
data publikacji: 13.03.2013 r.
Soczewki kontaktowe są coraz częściej pożądanym produktem na rynku. Wynika to z wielu korzyści ich użytkowania. Jednak nie każdy jest tego świadomy, że nieodpowiednie korzystanie z nich może negatywnie wpłynąć na wzrok. Kiedy soczewka może pogorszyć wzrok? I dlaczego tlen jest tak ważny dla naszych oczu?
Płyn wielofunkcyjny do soczewek
data publikacji: 13.01.2013 r.
Dokładna pielęgnacja soczewek jest bardzo istotna dla naszych oczu podczas używania szkieł kontaktowych. Korzystanie z płynu wielofunkcyjnego ma wielkie znaczenie dla zdrowia naszych oczu. Zadaniem płynu wielofunkcyjnego jest oczyszczenie szkła kontaktowego i usuwania z zanieczyszczeń, brudu czy osadów. Kolejną funkcją płynu jest nawilżenie soczewki – dzięki temu pozbywamy się uczucia suchości oka przez cały dzień. Oprócz tego płyn chroni przed nadmiernym osadzaniem się bakterii.
Soczewki kontaktowe dla dzieci
data publikacji: 20.12.2012 r.
„Czy dzieci mogą używać szkieł kontaktowych?” - to pytanie bardzo często przewija się w gabinecie okulistycznym, wiele tematów na forach internetowych jest poświęcone temu tematowi. Jaka jest więc odpowiedź?
KRÓTKOWZROCZNOŚĆ to jedna z najczęściej spotykanych wad wzroku. Jest wynikiem nieprawidłowego skupienia promieni świetlnych, które przecinają się przed siatkówką oka, zamiast na niej. Wynikiem tego widziany przez nas obraz jest nieostry, a przedmioty znajdujące się dalej często są zamazane.
Soczewki FitView Daily
data publikacji: 07.11.2012 r.
Soczewki FitView Daily wykonane są z bardzo dobrej jakości materiałów. Są wyprodukowane przez specjalistów z 20-letnim doświadczeniem w projektowaniu soczewek i polecane przez niejedną osobę. Cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Oto kilka wiadomości na temat tych soczewek.
Podział soczewek cz. 2
data publikacji: 18.09.2012 r.
Jakiś czas temu zamieszczaliśmy na łamach naszego serwisu artykuł o rodzajach soczewek ze względu na czas noszenia. Poniżej przedstawiamy podział soczewek: podstawowy, ze względu na rodzaj korygowanej wady, ze względu na tryb noszenia oraz materiału z jakich są wykonane.
Kosmetyczne soczewki kontaktowe
data publikacji: 21.08.2012 r.
Kolorowe soczewki cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród młodych ludzi. Mogą korygować wadę wzroku, jak również mogą być przeznaczone dla osób, które nie mają problemów ze wzrokiem, ale chcą poeksperymentować ze swoim wyglądem. Dzięki tym soczewkom można podkreślić swój kolor oczu, sprawić by stał się bardziej wyrazisty, nadać mu głębszy odcień lub całkowicie zmienić jego kolor.
Podział soczewek względu na czas noszenia
data publikacji: 09.08.2012 r.
Czas noszenia soczewek jest bardzo rozbieżny. Warto przed rozpoczęciem swojej przygody z szkłami kontaktowymi, dokładnie dowiedzieć się, czym różnią się soczewki jednodniowe od miesięcznych, czy rocznych. Które będą dla Ciebie najlepsze?
Pierwsze kroki w soczewkach kontaktowych
data publikacji: 14.06.2012 r.
    Masz już swoje wymarzone soczewki. Po zrozumiałym wybuchu entuzjazmu pojawia się pytanie, co dalej. Po pierwsze, po wizycie w gabinecie okulistycznym powinieneś już to wiedzieć... Co jednak jeśli trafiłeś na lekarza, który nie pokazał Ci jak zdejmować i zakładać soczewkę lub byłeś tak zaaferowany planowaniem podboju świata swoim nowym spojrzeniem, że zwyczajnie zapomniałeś jak to się robiło? Jeśli wciąż nie wiesz jak założyć i zdjąć soczewkę przeczytaj poniższą instrukcję.