Często przed rozpoczęciem przygody z soczewkami kontaktowymi powstrzymuje nas wiele nieuzasadnionych obaw. Czy soczewka może zgubić się w oku? Czy może nie udać się jej wyjąć? Obawiamy się, że będziemy stale czuć ją na oku, co uniemożliwi komfortowe funkcjonowanie. Obawy te są jednak bezzasadne, choć oczywiście zupełnie zrozumiałe. Zawsze gdy robimy coś po raz pierwszy podchodzimy do tego trochę nieufnie i jest to naturalne. Tym bardziej, że w przypadku soczewek chodzi przecież o nasze oczy. Swoją przygodę z soczewkami warto więc zacząć od niniejszej strony. 

 

Z niej dowiesz się jak zakładać i zdejmować soczewki, czym kierować się przy ich wyborze oraz jak je czyścić i pielęgnować, by właściwie Ci służyły. Przedstawiamy tu również wady i zalety różnych rodzajów soczewek kontaktowych. 

 

Co soczewki kontaktowe zmienią w Twoim życiu?

 
Możemy założyć się, że sprawią, że będziesz dużo bardziej aktywny fizycznie. Wreszcie tak naprawdę zobaczysz piłkę grając w siatkówkę, a przystojni mężczyźni i piękne kobiety na basenie nie będą już jedynie rozmazaną plamą, na którą starasz się po prostu nie wpaść... Znacząco zwiększy się Twoja koordynacja. Jeśli jeździsz na nartach lub desce zapomnisz o przykrym dylemacie -  założyć gogle i jechać na wyczucie, czy pozwolić by śnieg padał wprost na Twoje okulary i odbierał szusowaniu całą przyjemność, nie mówiąc już o bezpieczeństwie. 
 
Uprawianie sportów, które dotychczas były poza Twoim zasięgiem z soczewkami kontaktowymi stanie się możliwe. Nie wspominając o uwodzicielskim spojrzeniu i randkach nieprzerywanych koniecznością dyskretnego wyczyszczenia okularów mikrofibrą, co mimo Twoich starań nigdy nie wyglądało romantycznie. Zimą, gdy wejdziesz do kawiarni nie wpadniesz już od progu na dwa stoliki, nim Twoje okulary zdążą na dobre odparować odparować. A w lecie, po zdjęciu okularów przeciwsłonecznych wciąż będziesz wszystko widzieć. 
 
Czemu więc tak dużo czasu zajęło Ci podjęcie decyzji o kupnie soczewek? Tak pamiętamy, obawy... 
 
Zaraz stawimy im czoła i przekonamy się, że obawy, które stanęły pomiędzy Tobą w soczewkami kontaktowymi to nic innego jak MITY, które narosły wokół soczewek.