Przed wynalezieniem soczewek, ludzie z wadą wzroku często nie mogli korzystać w pełni z życia. Ograniczenia związane z niedowidzeniem często były związane również z rezygnacją z życiowych pasji i marzeń. Odkąd powstały soczewki wielu osobom los się odmienił, mogą m.in. uprawiać różnego rodzaju sporty, o których wcześniej nawet nie marzyli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto niektóre z zalet soczewek, które sprzyjają uprawianiu sportu:

 

  • zwiększają pole widzenia - bardzo przydatne bardzo dla każdego sportowca uprawiającego sport związany z szybkim reagowaniem,

  • soczewki, w przeciwieństwie do okularów, nie znajdują się bezpośednio na nosie, co też zmniejsza ryzyko ich zniszczenia. Tę zaletę doceniają przede wszystkim gimnastycy, sportowcy wyczynowi, także Ci, którzy ćwiczą dynamicznie, energicznie,

  • soczewki w przeciwieństwie do okularów nie zaparowują,

  • podczas gwałtownych ruchów, nie zmieniają swojej pozycji, co w przypadku okularów jest nagminne,

  • warto również dodać, że w soczewkach łatwiej nam określić prawdziwe rozmiary przedmiotów, nie są zniekształcone.

  • w soczewkach można pływać!

  • jedną z najważniejszych zalet soczewek w sporcie jest to, że są bezpieczne. Ćwicząc i uprawiając jakiś sport w okularach narażamy się na niebezpieczeństwo. Jest to bardzo nieodpowiedzialne, gdyż zawsze może zdarzyć się jakiś nieszczęśliwy wypadek. Takie zdarzenie nie będzie miało miejsca, jeśli będziemy używać soczewek kontaktowych.

 

Soczewki kontaktowe dobrze dopasowane będą w dużym stopniu sprzyjały naszemu rozwojowi fizycznemu. Korzystając z nich możemy w 100% skupić się na uprawianiu konkretnego sportu. Zanim wybierzemy soczewki uprawiając jakąś dyscyplinę sportu warto tę kwestie przedyskutować ze specjalistą, ponieważ trzeba zwrócić uwagę na warunki w jakich zamierzamy ćwiczyć, a także ująć dynamikę naszej aktywności fizycznej.