Firmy produkujące soczewki kontaktowe prześcigają się w przedstawianiu nowych propozycji kolorystycznych szkieł. Ma to na celu przyciągnięcie do siebie jak największą rzeszę klientów, którym nie odpowiada kolor ich oczu.

 

Do czasu wprowadzenia na rynek kolorowych soczewek z kolorem tęczówki nie można było nic zrobić. Obecnie dzięki nim nie ma z tym najmniejszego problemu. Co najważniejsze, soczewki nie są oferowane jedynie osobom z wadą wzroku. Ludzie nie mający problemu z oczami mogą zamawiać tak zwane szkła zerowe.
 
Przez wiele lat na temat noszenia soczewek powstało dużo mitów. Przeciwnicy przekonują, że ich używanie jest niehigieniczne, a jedynym skutkiem będą choroby oczu. Jak jest naprawdę? Prawidłowe zakładanie i zdejmowanie szkieł zmniejsza ryzyko dolegliwości do minimum. Soczewka nigdy nie dostanie się na drugą stronę gałki ocznej. Dodatkowo już po kilku minutach przyzwyczajenia, zapomnimy o tym, że założyliśmy je na oczy. Mitem jest również to, że przy gwałtownych ruchach oczu soczewka wypadnie. Jest to niemożliwe. Korzystanie ze szkieł nie jest również czasochłonne. Po nauczeniu się wkładania ich do oka, czynność ta zajmuje jedynie kilka minut.
 
Materiały z jakich wykonane są soczewki są biokompatybilne. Przepuszczają do oka dużą ilość tlenu, zapewniając im naturalne warunki do życia. Dodatkowo soczewki są produkowane w oparciu o konstrukcję odpowiadającą kształtowi rogówki. Dzięki temu, po dopasowaniu ich przez specjalistę, nie może być mowy o jakimkolwiek dyskomforcie.
 
Istnieje także mit, że w przypadku korzystania z soczewek, nie można mieć makijażu. Nic bardziej mylnego. W takich przypadkach wymagane jest po prostu zachowanie odpowiedniej kolejności czynności. Najpierw trzeba założyć soczewki, dopiero wtedy wykonać makijaż. Wieczorem, w pierwszej kolejności zdejmuje szkła, a następnie zmywamy makijaż.
 
Zmienianie koloru tęczówki za pomocą soczewek jest zdecydowanie lepsze niż zdecydowanie się na oferowaną od niedawna operacyjną zmianę jej barwy. Zależnie od potrzeb i nastroju, codziennie możemy zmieniać ich kolor. W przypadku operacji zmiana jest stała, a co najgorsze, już nigdy nie będziemy mogli wrócić do swojego naturalnego koloru.
 
Najlepszym rozwiązaniem przy zakupie kolorowych szkieł są soczewki jednodniowe. Dzięki temu nie musimy martwić się o ich używanie, rano zakładamy, a wieczorem zdejmujemy i wyrzucamy do kosza. Nie musimy kupować płynów pielęgnacyjnych, dodatkowo mamy pewność, że soczewki codziennie będą świeże.