Większość osób używa normalnych soczewek kontaktowych – jednodniowych, tygodniowych, miesięcznych czy rocznych. Wszystkie (oprócz soczewek jednodniowych) wymagają codziennego oczyszczania i dezynfekcji, co dla niektórych użytkowników soczewek jest uciążliwe. Z roku na rok szkła kontaktowe są ulepszane, wykonywane z nowszych, wygodniejszych materiałów. Wybór soczewek jest teraz ogromny. Nadal powstają coraz to nowsze modele, które pozwalają nie tylko korygować wzrok, ale również zmieniać kolor i wygląd oczu. Zapewne niejedna osoba czytająca ten artykuł jest zaskoczona, że na rynku pojawiły się soczewki w sprayu!

 

Na czym to polega?
Takie szkła kontaktowe rozpyla się bezpośrednio na oku. Według twórców powinno utrzymywać się aż 24 godziny! Rozpylanie jest bezbolesne i szybkie. Niestety obecnie soczewki te dostępne są jedynie w Szwajcarii i Japonii, jednak są plany, aby były dostępne również w innych krajach.
 
Twórcami takiego wynalazku są Włosi, a dokładnie firma iSee. Do dyspozycji mamy 2 rodzaje : soczewki korygujące wzrok oraz szkła kontaktowe koloryzujące; dostępnych jest pięć kolorów – zielony, niebieski, lawendowy, fioletowy i pomarańczowy. Dzięki soczewkom w sprayu zmiana koloru oczu stała się jeszcze prostsza. 
 
Zastosowanie takich soczewek wiąże się z wieloma pozytywnymi opcjami:
1. Nie trzeba martwić się o pielęgnację i czyszczenie soczewek kontaktowych.
2. Podczas podróży nie trzeba obawiać się o to czy pojemniczek na soczewki jest dobrze przechowywany – opakowanie nie stanowi ryzyka uszkodzenia
3. Bardzo łatwo i szybko można zaaplikować sobie soczewkę kontaktową.
4. Nie ma problemu z przechowywaniem szkieł kontaktowych. 
5. Codziennie bez problemu i bezboleśnie można zmieniać kolor oczu.