Z czego powstają soczewki?
data publikacji: 05.03.2013 r.
Soczewki różnią się między sobą zarówno kształtem jak i materiałem, z którego są wykonane. Szkła kontaktowe można podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane na soczewki twarde i miękkie.
Soczewki w sprayu
data publikacji: 27.01.2013 r.
Większość osób używa normalnych soczewek kontaktowych – jednodniowych, tygodniowych, miesięcznych czy rocznych. Wszystkie (oprócz soczewek jednodniowych) wymagają codziennego oczyszczania i dezynfekcji, co dla niektórych użytkowników soczewek jest uciążliwe. Z roku na rok szkła kontaktowe są ulepszane, wykonywane z nowszych, wygodniejszych materiałów. Wybór soczewek jest teraz ogromny. Nadal powstają coraz to nowsze modele, które pozwalają nie tylko korygować wzrok, ale również zmieniać kolor i wygląd oczu. Zapewne niejedna osoba czytająca ten artykuł jest zaskoczona, że na rynku pojawiły się soczewki w sprayu!
Sen a soczewki
data publikacji: 30.12.2012 r.
Szkła kontaktowe ze względu na tryb noszenia dzielą się na soczewki dzienne oraz soczewki o przedłużonym trybie noszenia, tzn. że można ich używać bez zdejmowania na noc. Jednak należy pamiętać, żeby nie zasypiać w soczewkach kontaktowych, które nie są do tego przeznaczone? Jeśli nie znasz konsekwencji, przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się czym może skutkować spanie w soczewkach.
Soczewki na basenie
data publikacji: 04.12.2012 r.
Bardzo często zadawane jest pytanie – czy w soczewkach kontaktowych można chodzić na basen i czy można w nich pływać? Odpowiedź brzmi: TAK. W tym artykule można poznać więcej szczegółów na ten temat. Warto wiedzieć jak zapewnić sobie odpowiednią ochronę i na co warto zwrócić uwagę.
Kolorowe soczewki - dobre dla każdego
data publikacji: 31.10.2012 r.
Firmy produkujące soczewki kontaktowe prześcigają się w przedstawianiu nowych propozycji kolorystycznych szkieł. Ma to na celu przyciągnięcie do siebie jak największą rzeszę klientów, którym nie odpowiada kolor ich oczu.
Historia soczewek kontaktowych
data publikacji: 21.10.2012 r.
Jak powstały soczewki? Kiedy miało to miejsce? W jakim okresie nastąpił ich największy rozwój? To tylko niektóre z pytań na które postaraliśmy się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Ciekawostki o soczewkach
data publikacji: 16.09.2012 r.
Co ciekwego znajduje się w soczewkach? Dlaczego amerykańska armia będzie nosić szkła kontaktowe? Czy istnieją soczewki dla zwierząt? To tylko niektóre z ciekawostek, które przedstawiamy w poniższym artykule.
Soczewki a sport
data publikacji: 17.08.2012 r.
Przed wynalezieniem soczewek, ludzie z wadą wzroku często nie mogli korzystać w pełni z życia. Ograniczenia związane z niedowidzeniem często były związane również z rezygnacją z życiowych pasji i marzeń. Odkąd powstały soczewki wielu osobom los się odmienił, mogą m.in. uprawiać różnego rodzaju sporty, o których wcześniej nawet nie marzyli.
Od czego zacząć?
data publikacji: 14.06.2012 r.
Często przed rozpoczęciem przygody z soczewkami kontaktowymi powstrzymuje nas wiele nieuzasadnionych obaw. Czy soczewka może zgubić się w oku? Czy może nie udać się jej wyjąć? Obawiamy się, że będziemy stale czuć ją na oku, co uniemożliwi komfortowe funkcjonowanie. Obawy te są jednak bezzasadne, choć oczywiście zupełnie zrozumiałe. Zawsze gdy robimy coś po raz pierwszy podchodzimy do tego trochę nieufnie i jest to naturalne. Tym bardziej, że w przypadku soczewek chodzi przecież o nasze oczy. Swoją przygodę z soczewkami warto więc zacząć od niniejszej strony.